نرم افزارهای حمل و نقل

نرم افزارهای حمل و نقل شرکت ابتکار در پکیج های مختلف آماده سازی شده که هر کدام کارکرد خاصی در زمینه حمل و نقل دارا هستند. نرم افزارها در بسترهای مختلف وب، اندروید و ios توسعه یافته است و دارای کاربری بسیار ساده و روان است.
نرم افزارهای حمل و نقل شرکت ابتکار عبارتند از :

 1. تاکسی هوشمند
 2. سرویس مدارس
 3. باربری
 4. پیک موتوری

 • نرم افزارهای حمل ونقل
 • نرم افزارهای حمل ونقل
 • نرم افزارهای حمل ونقل

تاکسی هوشمند

تاکسي هوشمند، سرويس حمل و نقل آنلاينِ درون شهري در ايران است که از سال 1389 فعاليت خود را آغاز کرد. مالکيت اين نرم‌افزار متعلق به شرکت ابتکار فناوران سهند پويا مي‌باشد.
پکيج تاکسي هوشمند شامل آیتم های زیر می باشد

نرم افزارهای حمل ونقل

اپليکيشن اندرويد مشتري

در نسخه مشتری، کاربران میتوانند مبدا و مقصد خود را مشخص کنند و درخواست سرویس نمایند، تاکسی های موجود در محدوده و آماده سرویس را مشاهده کنند، هزینه را مشاهده کرده و پرداخت کنند.

نرم افزارهای حمل ونقل

نرم افزار تحت ويندوز اپراتور

نسخه ویندوزی این نرم افزار مربوط به مدیریت تاکسی هوشمند است. مدیریت راننده ها، مدیریت مالی و مدیریت سرویس ها، از جمله امکانات این سیستم است.

نرم افزارهای حمل ونقل

اپليکيشن اندرويد راننده

ارتباط راننده با مسافر از طریق این نسخه فراهم میشود. در این اپلیکیشن راننده میتواند موقعیت مسافر را روی نقشه مشاهده کند و برای رسیدن به مقصد هدایت شود.

براي درخواست خودرو از طريق اپليکيشن مشتري، مسافران پس از مشخص نمودن مسير سفر، گزينه‌هاي سفر، انتخاب نوع سرويس و مشاهده هزينه سفر، تقاضاي خودرو کرده و اين اپليکيشن به‌طور خودکار مسافرين را با نزديکترين راننده مرتبط مي‌سازد و موقعيت مسافر را به راننده مي‌فرستد و راننده در صورت تمايل آن را تأييد مي‌کند.

همچنين مسافران نيز مي‌توانند موقعيت راننده‌ي خود را مشاهده کنند. در تاکسي هوشمند امکان پرداخت هزينه به هر دو صورت نقدي و غيرنقدي وجود دارد. تاکسي هوشمند بر اساس درخواست مشتري از طريق اپليکيشن يا تماس تلفني آن‌ها با مرکز به محل درخواست فرستاده مي‌شود. توزيع آن‌ها در ايستگاههاي سطح شهر از نظم خاصي پيروي نمي‌کند و بر اساس فراواني تقاضا در سطح شهر پراکنده مي‌باشند.

يکي از مزاياي اين نوع تاکسي، گسيل تاکسي‌ها توسط يک کنترل‌کننده مرکزي به مبدأ مسافران مي‌باشد که اين امر منجر به کاهش زمان کارکرد خالي وسايل نقليه شده است. بعلاوه مسافران نيز با زمان انتظار کمتري روبرو مي باشند. زيرا نزديک‎ترين تاکسي به مسافر براي بردن وي اعزام مي‎گردد و به سبب استفاده از تکنولوژي ارتباطي بهتر، کار تاکسيراني آرام‌تر مي‌شود.

از جمله معضلات اکثر آژانس‌هاي تاکسي سرويس، مديريت رانندگان با توجه به نوبت سرويس ايشان و تسويه حساب با راننده برگشته از سرويس مي‌باشد. که اين عمليات در اپليکيشن راننده تاکسي سرويس هوشمند به سرعت و به طور هوشمند قابل انجام است.

يعني در تنظيمات اين نرم افزار مي توان تعيين کرد که راننده آژانس پس از برگشت از سرويس به طور خودکار در انتهاي صف نوبت قرار گيرد. همچنين امکان تسويه حساب دوره اي نيز براي هر راننده امکان پذير است و مديريت آژانس مي تواند براي هر راننده علاوه بر تعريف درصد کميسيون مجزا، سقف بدهي تعريف نمايد و سيستم تا زماني که راننده مورد نظر با آژانس تسويه حساب نکرده باشد، امکان سرويس دهي به ايشان را فراهم نمي‌کند و براي منشي تاکسي سرويس پيغام هشدار صادر مي‌کند. تاکسي هوشمند هم‌اکنون بیش از 20 شهر ايران فعال مي‌باشد.

نرم افزارهای حمل ونقل
نرم افزارهای حمل ونقل
نرم افزارهای حمل ونقل
نرم افزارهای حمل ونقل

سرویس مدارس

سالانه ميليون‌ها دانش‌آموز از سرويس‌هاي مدارس براي تردد بين خانه و مدرسه استفاده مي‌کنند. با فراهم ساختن امکان مشاهده مستقيم و لحظه به لحظه توسط والدين و مديران مدرسه، شرايطي فراهم ساخته مي‌شود تا اوليا مدرسه نيز بتوانند مستقيما و بدون صرف وقت به کنترل وضيعت حمل و نقل مدارس بپردازند.


سرويس مدارس شامل 3 اپليکيشن موبايلي و يک نرم‌افزار مرکزي تحت ويندوز به شرح زير مي‌باشد:

 1. نسخه والدين: مشاهده موقعيت لحظه‌اي راننده و ثبت حضورغياب فرزند
 2. نسخه راننده: مشاهده ليست دانش آموزان سرويس، قابليت ارتباط با والدين، ثبت مبلغ سرويس‌ها
 3. نسخه مدير مدرسه: قابليت هر دو نسخه والدين و راننده را دارا مي باشد، مشاهده مبلغ مانده بدهي دانش آموزان و راننده، قفل نمودن راننده، مسدود کردن دانش آموز
 4. نرم افزار مرکزي: شامل تعريف ناحيه‌هاي آموزشي، تعريف مدارس، تعريف خودروها، تعريف مدارک تحصيلي، ثبت اطلاعات مسافر و راننده، ثبت اطلاعات سرويس‌ها، بخش پرسش و پاسخ، گزارشات مورد نياز

پيک موتوري

پکیج پيک موتوري شامل اپليکيشن اندرويد راننده، اپليکيشن اندرويد مشتري و نرم افزار تحت ويندوز اپراتور مي‌باشد. کاربران با اپليکيشن پيک موتوري مي‌توانند تنها با يک کليک و در کوتاه‌‌ترين زمان ممکن مرسولات و بسته‌هاي خود را توسط موتورسيکلت به مقصد مورد نظر خود برسانند.

از امکانات شاخص اين سرويس مي‌توان به امکان مشاهده هزينه، دسترسي آسان در سطح شهر و قابليت پيگيري مسير توسط کاربر، اشاره کرد. با امکان رصد آنلاين سفير، مسير حرکت پيک از مبدا تا مقصد به صورت زنده روي نقشه قابل مشاهده است و با اين قابليت کاربر دقيقا ميداند که بسته در چه موقعيتي قرار دارد و چه وقت به مقصد ميرسد.

 • نرم افزارهای حمل ونقل

امضاي ديجيتال: تحويل گيرنده بسته روي اپليکيشن نصب شده در گوشي سفير امضا ميدهد و امضاي او بلافاصله براي شخص فرستنده نمايش داده ميشود تا مطمئن شود که بسته به درستي تحويل داده شده است.

امتياز دهي به سفير: بعد از پايان هر سفارش ميتوان به عملکرد سفير امتياز داد و اين امتياز به ديگر افرادي که قصد ثبت سفارش دارند کمک ميکند تا ديد بهتري نسبت به شخصي که قصد دارد بسته را حمل کند بدست بياورند.

طبيعتا سفيرهايي که امتياز بالاتري دارند از عملکرد بهتري در گذشته برخوردار بوده اند. قابليت ثبت چند سفارش: با استفاده از اين قابليت ميتوانيد چند سفارش مختلف با آدرس‌هاي مبدا و مقصد متفاوت در سيستم ثبت کنيد و همه آن‌ها به صورت همزمان انجام ميشود.

باربری

اپليکيشن باربري يک سرويس درخواست آنلاين خودرو حمل بار است و اين امکان را فراهم آورده تا کاربران بتوانند به صورت آنلاين نسبت به درخواست خودرو حمل بار اقدام نموده و محموله خود را در کمترين زمان و با قيمت مناسب به مقصد برسانند. از ديگر خدمات ارائه شده توسط اپليکيشن باربري مي‌توان به امکان درخواست کارگر، بسته بندي و بيمه بار اشاره کرد.

برخی از نرم افزارهای ارائه شده